Nielegalni truciciele z MPO?

justice

Nasze Stowarzyszenie Czyste Radiowo prowadzi walkę o zdrowie mieszkańców Bielan na różne sposoby. Można nas spotkać nie tylko na demonstracjach, ale równie intensywnie pracujemy nad prawnymi metodami zatrzymania trucicieli z MPO i Ratusza.

W listopadzie napisaliśmy do prokuratury o wystąpienie do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, aby ten rozpoczął postępowanie w celu wstrzymania działalności kompostowni na Kampinoskiej z powodu pogorszenia stanu środowiska i negatywnego wypływu na zdrowie i życie ludzi.

Uzyskane w ciągu wielu miesięcy dokumenty, wyszarpywane przez nas, mimo niechęci urzędników różnych instytucji, pozwoliły dobrze przygotować ten wniosek. Jako rezultat, otrzymaliśmy pismo z prokuratury rejonowej, w którym poinformowała nas, że wystąpiła do MWIOŚ o rozpoczęcie tego postępowania. Znaczy to tyle, że zgadza się z naszą argumentacją i że są poważne przesłanki, wskazujące na to, że decyzje, którymi zasłania się Ratusz, są niekompletne i wydane z naruszeniem prawa.

Jest to drobny krok w dobrym kierunku, jednak niech nie uśpi to Waszej czujności. Prowadzona rozbudowa kompostowni i naciski na administrację wojewódzką ze strony Ratusza mają na celu pełne zalegalizowanie źródła smrodu na Kampinoskiej. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by do tego nie dopuścić. Wkrótce poprosimy Was o ponowne wsparcie w naszej wspólnej walce o czyste powietrze na Bielanach.

Tylko wspólna, łączona praca: działania prawne, protesty na ulicach i nagłaśnianie w mediach pozwolą nam się cieszyć zdrowiem i czystym powietrzem na Bielanach i w okolicach.

Jedna myśl na temat “Nielegalni truciciele z MPO?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s