Działaj teraz – Konsultacje społeczne w sprawie MPO!

Jeśli dotyka Cię uciążliwość ze strony kompostowni MPO przy ul. Kampinoskiej 1, czyli: nie wytrzymujesz ciągłego smrodu, chorujesz Ty, lub Twoje dzieci, przeszkadza Ci hałas pikających pojazdów na placu itp., wyślij do Urzędu Marszałkowskiego swój sprzeciw do wydania MPO pozwolenia zintegrowanego.

Mamy tylko kilka dni na stanowczy sprzeciw każdego z nas. Jest to najważniejsza teraz dla nas sprawa, której nie możemy zignorować. Urzędnicy na głosy mieszkańców czekają TYLKO DO 25 XI !

Brak sprzeciwu OSOBNO OD KAŻDEGO Z WAS spowoduje, że trujący smród pozostawimy naszym dzieciom na długie lata.

Co zrobić?

WZÓR PISMA do pobrania: pismo do konsultacji społecznych

Pismo należy uzupełnić:

 • Podać imię i nazwisko wraz z adresem zamieszkania (koniecznie)
 • Uzasadnić swój sprzeciw (czyli napisać dlaczego przeszkadza Wam zakład)

Pismo PILNIE wysłać do Urzędu Marszałkowskiego. Można emailem: wysyłamy na adres e-mail: srodowisko@mazovia.pl koniecznie z kopią do Czystego Radiowa na adres info@czysteradiowo.pl lub pocztą na adres Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa.

Kopia jest nam potrzebna do weryfikacji ilości zgłoszeń, by nie było, tak jak ze zgłoszeniami do Straży Miejskiej. MPO i m. st. Warszawy kneblują usta mieszkańcom. Tylko razem i wspólnymi działaniami możemy wygrać!

Koniecznie powiadomcie swoich znajomych i sąsiadów o konieczności działania!

Dlaczego wyrażenie sprzeciwu jest tak ważne?

W tej chwili kompostownia MPO (jak i inne zakłady w Warszawie) działa bez ważnego pozwolenia zintegrowanego. Jest ono konieczne do dalszego działania. Jeżeli urzędnicy poczują wolną rękę w zatwierdzeniu wniosku MPO, sytuacja na Radiowie zostanie zabetonowana smrodem na długie lata. Wykorzystajcie okazję do wyrażenia sprzeciwu, póki pozwolenie nie zostało wydane!

Zamieszczone w info

7 myśli na temat “Działaj teraz – Konsultacje społeczne w sprawie MPO!

 1. Czy przed wysłaniem pisma mailem trzeba je wydrukowac i podpisac, a nastepnie zeskanowac i wysłać, czy wystarczy uzupełnić o nasze dane i adres zamieszkania i przesłać bez własnoręcznego podpisu?

  Polubienie

 2. Ja bardzo proszę o więcej śmieci dla BYSia, każdy śmieć z BYSia tak pachnie że chciałbym żeby były w sprzedaży perfumy o tym zapachu. Zgadzacie się chyba?
  Widać że też lubicie zapach BYSia

  Polubienie

  1. Nasze Stowarzyszenie walczy o całkowite usunięcie przetwarzania odpadów z terenu Bielan. W szczególności walczymy z instalacją MPO na Kampinoskiej, bo w naszej opinii to jest największe zagrożenie zdrowia mieszkańców. Jeżeli chodzi o BYSia to proszę kontaktować się ze Stowarzyszeniem Czyste Bielany, które koncentruje się na sprawie przetwarzania odpadów przez BYSia.

   Polubienie

  2. Ten jak zwykle swoje. On już chyba z nami zostanie na zawsze. Najśmieszniejsze jest to, że myśli że nie wiemy kim jest. Na najbliższym proteście jak się pojawi proponuję go pokazać ludziom i przedstawić z nazwiska. Może tego biedaka ktoś przytuli, przygarnie, wytłumaczy…Biedaczysko nie rozumie co się dzieje, że walka idzie o jedno i o drugie.

   Polubienie

 3. Dobrze, że dajecie znać. Nie wyobrażam sobie, żeby sytuacja nie uległa poprawie. Gdyby pozwolenie zostało wydane trzeba zorganizować MASOWY protest. Potrzebny jest tylko sprawny organizator..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s