Czemu nie mediacje?

NIE_mediacjom

Zgodnie z obietnicą – nasze stanowisko w/s zaproszenia przysłanego przez MPO. Tutaj znajdziecie pismo, które wysłaliśmy w odpowiedzi, zapoznajcie się z jego treścią (nie jest długie).

Nie wierzymy w szczerość intencji działania MPO. Mediacje zostały ogłoszone ale nie zostało napisane w jakim celu. Od ponad roku przed Urzędem Marszałkowskim toczy się postępowanie o wydanie pozwolenia dla MPO. W ramach tego postępowania odbyły się oficjalne konsultacje społeczne, w których wyraziliście dobitnie swoją opinię. W zakończonych w grudniu 2015 roku konsultacjach, MPO przyjmowało taktykę unikania tematu, informacja o tychże konsultacjach nie była aktywnie rozgłaszana przez spółkę.

W naszej ocenie mediacje te, to własnie próba „odkręcenia” sprzeciwu społecznego. Dlatego my jako Stowarzyszenie Czyste Radiowo nie będziemy brali udziału w tego typu wydarzeniach. Odczytujemy to jako próbę złapania ludzi na jakiś haczyk proceduralny, by móc uzyskać wymarzone pozwolenie na kolejne lata trucia mieszkańców.

Jedna myśl na temat “Czemu nie mediacje?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s