MPO walczy o przeżycie

MPO walczy o przeżycie. MUSI dostać pozwolenie zintegrowane, albo miliony zainwestowane zostaną (nomen omen) wyrzucone do śmieci.

Każdy zainteresowany musi wiedzieć, że działania jakie podejmuje, nawet w najszczerszych intencjach mogą służyć temu, by wielka kompostownia została na długie lata na Bielanach. Rozumiejący to zagrożenie, WŚCIEKLI mieszkańcy przekazali nam treść maila wysłanego przez Stowarzyszenie Czyste Bielany. Cytat (podkreślenia nasze):

Załączam przesłane na adres Stowarzyszenia zaproszenie dla wszystkich mieszkańców na spotkanie z MPO i Stowarzyszeniem Ekobiegły na 26 kwietnia  o 18.00 na Kampinoskiej 1.  Nie zupełnie są to mediacje ale raczej spotkanie i dowiedzenie się co robi MPO w sprawie ograniczenia odoru. !!! Zachęcam do wzięcia udziału ….

Mediacje MPO
Kliknij by zobaczyć

Obok zaproszenie wysłane przez MPO, o którym mowa w powyższym cytacie, z naszymi podkreśleniami – kliknijcie i przeczytajcie.

Nie rozumiemy, jak można sądzić, że „nie zupełnie są to mediacje ale raczej spotkanie”. Najoczywistszy wniosek zakłada złą wolę czyli, że Czyste Bielany współpracują z MPO i miastem by kompostownia mogła tam zostać – chcielibyśmy by istniało inne wytłumaczenie takiego działania, a my tylko go nie umiemy  dostrzec…

W zaproszeniu od MPO jest wyraźnie napisane, że to są mediacje! Aż 4 razy w tekście jest powtórzenie, że są to mediacje. Na dodatek, po ponad kilku latach skarg nadal jest to tylko potencjalne oddziaływanie. Mówiąc po ludzku – nadal się nie przyznają że duszą smrodem całe Bielany i okoliczne gminy. Od 3 lat wdrażają programy naprawcze, budują harmonogramy prac, a istota problemu nie ulega zmianie – niesamowity smród rozchodzi się po Bielanach. Czyli, dalej chcą perfumować ten smród zamiast doprowadzić do usunięcia tak skandalicznej instalacji.

O co chodzi MPO?

Jeszcze raz, przypominamy w co, naszym zdaniem gra MPO. Spółka przez 3 lata negowała problem, nie chciała rozmów ze społeczeństwem. Nagle, gdy przepisy prawa wreszcie dały ludziom możliwość wypowiedzenia się, okazało się czarno na białym (kilka tysięcy wniosków z protestem w ramach konsultacji społecznych), że może być problem z pozwoleniem na działalność. Tego kalkulacje nie przewidywały…

Słowo MEDIACJE jest KLUCZOWE!

Jeżeli MPO przed Urzędem Marszałkowskim wykaże, że zawarło ugodę z mieszkańcami, na podstawie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego może WASZE LICZNE SPRZECIWY UZNAĆ ZA NIEBYŁE i jako takie niestanowiące przeszkody w wydaniu pozwolenia dla MPO. Czemu MPO podkreśla udział mediatorów sądowych w tym procesie?

Co będzie, gdy MPO dostanie pozwolenie?

Mając pozwolenie, MPO będzie mogło prowadzić dalej swoją działalność, a spalarnia, którą obiecuje miasto nie rozwiąże wcale problemu. Dlaczego? Bo jej przepustowość została zaprojektowana przy założeniu, że Warszawa osiągnie wysoki, 50% poziom odzysku surowców z odpadów. Dziś jest to tylko 12-13% i nie widać żadnej poprawy w ciągu ostatnich 3 lat.

Każdy kto w ramach tych mediacji da zgodę na dalsze działanie MPO w tym miejscu, bierze udział  w zabetonowaniu smrodem całych Bielan!

2 myśli na temat “MPO walczy o przeżycie

 1. Pamiętajcie! Razem z Czystym Radiowem brońcie BYSia! Tylko BYŚ – coraz większy i większy zajmie całe Bielany 🙂

  Polubienie

  1. Chętnie weźmiemy udział w akacjach organizowanych przez Czyste Bielany, które zajmują się sprawą zakładu BYSia. Z żalem stwierdzam, że nie są nam znane działania CB, poza takimi własnie wpisami.

   Walczymy z MPO bo jest zagrożeniem naszego zdrowia i uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Ilość dokumentów i nakład pracy z tym związany jest gigantyczny. Jeśli masz konkretny pomysł co zrobić by powstrzymać MPO i BYSia – chętnie wysłuchamy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s