Czy ktoś poda koło ratunkowe MPO?

kolo-dla-mpo

Jak pisaliśmy poprzednio WIOŚ wydał decyzję nakazującą zamknięcie najbardziej smrodliwej części instalacji MPO na Radiowie (tzw MBP). Jak się można było spodziewać, MPO się odwołało od tej decyzji. Odwołanie było do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (jako organu nadrzędnego nad WIOŚ). Kilka dni temu, GIOŚ jednak podtrzymał decyzję. Wydawać by się mogło, że może to wreszcie zakończy gehennę mieszkańców Bielan i okolic.

W linkowanym wcześniej tekście najważniejsze jest zrozumienie faktu, że decyzja zamknięcia została wydana nie dlatego, że zakład jest nieznośnie uciążliwy dla ludzi w promieniu wielu kilometrów. Przyczyną zamknięcia jest brak pozwolenia na działalność. Postępowanie w sprawie tego pozwolenia toczy się już prawie dwa lata przed Urzędem Marszałkowskim. W toku tego postępowania rok temu wyraziliście swój zdecydowany sprzeciw (ponad 2000 razy głośne NIE w ramach konsultacji społecznych), jednak wcale nie jest pewne jaką decyzję wyda UM. Jeśli będzie chciał podać koło ratunkowe MPO, to zakład będzie mógł działać dalej. Ale nie tylko on może to zrobić. Poczekajmy jaki będzie finał całej sprawy.

Zobaczymy w jakiej Polsce żyjemy?

  • Czy w Polsce, gdzie życie i zdrowie wyborców jest najważniejsze? W Polsce prawa, gdzie zgodnie z Konstytucją mamy prawo do godnego życia.
  • Czy w Polsce, gdzie wyborcy są potrzebni tylko w czasie wyborów, a potem już nie jesteśmy im potrzebni, a wręcz przeszkadzamy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s