Walka trwa

Czasem panuje tutaj dłuższa cisza, ale nie myślcie, że nic się nie dzieje. Prawda jest taka, że cały czas trwa ping-pong z różnymi instytuacjami, które powinny nam (ludziom, obywatelom) pomagać a w rzeczywistości… Stoją na straży status-quo. Dziś kolejna porcja informacji jak w praktyce wygląda działanie naszego „państwa prawa”:

Postępowanie przed MWIOŚ trwające już PONAD 400 dni

MWIOŚ 29-01-2016 umorzył postępowanie dotyczące zamknięcia instalacji MPO z powodu zagrożenia zdrowia i życia. Następnie GIOŚ utrzymał decyzję MWIOŚ w mocy. Stowarzyszenie zaskarżyło decyzję do WSA. Rozprawa odbędzie się 24.01.2017r

Do skargi Stowarzyszenia włączył się również Rzecznik Praw Obywatelskich. Równolegle RPO złożył indywidualną skargę na GIOŚ wnosząc o uchylenie w całości zarówno decyzji, jak i poprzedzającej ją decyzji MWIOŚ.

W 2016 roku Stowarzyszenie wystosowało petycję do Rzecznika Praw Obywatelskich pod którą podpisało się blisko 1500 osób powołując się na interes publiczny. Prosiliśmy o podjęcie realnych działań w celu likwidacji uciążliwych zapachów związanych z przetwarzaniem odpadów komunalnych przez MPO. Ponadto dołączyliśmy do WSA ostatnią decyzję Marszałka Województwa Mazowieckiego odmawiającą udzielenia pozwolenia zintegrowanego dla Spółki wraz z uzasadnieniem, które jest druzgocące dla MPO.

Zajrzyjcie sami:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s