RPO pomaga w sprawie postępowania przed WSA

9 maja 2017 r Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, ze kwestia braku pozwolenia zintegrowanego dla MPO oceniona została pod kątem wystąpienia zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego i kompostownia powinna zostać natychmiast zamknięta!

MPO złożyło w sprawie kasację wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dopiero po 4 miesiącach WSA przekazał akta sprawy do NSA !!! Każda metoda dobra, by opóźnić wydanie decyzji. Bo w obliczu faktów, nie może być inaczej jak decyzja nie po myśli MPO.

Stowarzyszenie wystosowało pisma do Prezesa NSA o przyspieszenie postępowania z przyczyn zdrowotnych dla mieszkańców. Jak również do Rzecznika Praw Obywatelskich, który od dawna pomaga w sprawie i włącza się w postępowania administracyjne jak i sądowe, aby i teraz włączył się w przyspieszenie rozpoznania przed NSA.

Rzecznik Praw Obywatelskich złożył wniosek o połączenie postępowań, które są ze sobą w związku. Jeżeli ten wniosek zostanie uwzględniony przez Sąd istnieje szansa na rozpoznanie sprawy dotyczącej wstrzymania instalacji z powodu braku pozwolenia zintegrowanego już 6 lutego.

Zamieszczone w info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s