BYŚ planuje rozbudowę

Jak wspominaliśmy w poprzednim wpisie, karuzela śmieciowa dalej się kręci na Bielanach. MPO zostało zmuszone do ograniczenia działalności, ale mieszkańcom Radiowa i Bielan szykuje się dalej życie ze śmieciami.

W urzędzie dzielnicy Bielany (wydział Architektury) wyłożone są dokumenty dotyczące prowadzonego postępowania o wydanie pozwolenia na budowę dla inwestycji polegającej na „rozbudowie kompleksowego zakładu odzysku odpadów etap 1 zgodnie z decyzją nr 18/2013 o warunkach zabudowy” na działkach  Ew. nr 25, 29, 172 obręb 7-11-10 przy ul. Wólczyńskiej 249 w Dzielnicy Bielany w Warszawie firmie BYŚ Wojciech Byśkiniewicz,

Nazwa długa, ale co oznacza? W ramach rozbudowy powstanie na Wólczyńskiej:

  • hala sortowni o wydajności 300 tys ton rocznie
  • linia do kruszenia betonu o wydajności 100 tys ton rocznie
  • kompostowania o wydajności 30 tys ton rocznie
  • inne pomocnicze instalacje

Zgodnie z zapisami w WPGO (w wersji nieuchwalonej o konsultacjach w/s której pisaliśmy miesiąc temu), nasz region zachodni województwa, po zamknięciu MBPu MPO nie ma żadnych wolnych mocy przerobowych jeśli chodzi o zmieszane odpady komunalne. Każda instalacja w regionie będzie w pełni wykorzystana. Dlatego jeśli nawet fizycznie odpady z Warszawy nie zostaną przekierowane do instalacji BYSia, to niewątpliwie będzie miała ona „pełne ręce roboty”.

Co mieszkańcy mogą zrobić? Do 22.09.2018 każdy może przekazać swoje uwagi do wydziału Architektury w tej sprawie. Można to zrobić elektronicznie, w formie emaila na adres: sekretariat.udbielany@um.warszawa.pl

Pamiętajcie, każdy taki email wysyłany do urzędu musi być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz koniecznie Waszym adresem zamieszkania.

EDIT Termin składania wniosków upływa w sobotę. Szczerze zachęcamy do wysłania emaili wcześniej, bo jeżeli np skrzynka pocztowa się przepełni to Wasza opinia nie zostanie uwzględniona, jako nie dostarczona w terminie.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s