Jak zgłaszać smród

Wiemy, że zgłaszanie uciążliwości zapachowych (uwielbiamy ten eufemizm….) jest mało widowiskową czynnością. Jednak, jest to jeden ze skutecznych sposobów by wywierać presję na urzędy.

Pomimo pewnej poprawy w roku 2019 rok 2020 rozpoczął się falą fetoru przetaczającą się przez Radiowo.

Jak poprawnie zgłosić skargę na smród?

Jeśli czujesz smród w Warszawie lub okolicach, rozpoznajesz ten charakterystyczny zapach kompostowni wyślij emaila na następujące adresy:

  • gospodarka.odpadami@mazovia.pl
  • warszawa@wios.warszawa.pl
  • info@mos.gov.pl
  • sekretariat.udbielany@um.warszawa.pl
  • dodatkowo prosimy o wysłanie kopii na info@czysteradiowo.pl (wysyłając swoje zgłoszenie wyrażacie zgodę na przekazanie Stowarzyszeniu danych zawartych w emailu, Stowarzyszenie nie przekaże danych osobowych żadnemu podmiotowi zewnętrznemu)

W tytule maila napisz ‚Skarga na smród’

W treści maila opisz sytuację – gdzie śmierdzi, co śmierdzi (jeśli nie masz pewności, podaj swoje przypuszczenia), kiedy czułeś ten smród.

Podpisz się imieniem i nazwiskiem oraz swoim pełnym adresem. Taki sposób złożenia skargi przez email jest równoważne ze skargą wysłaną na papierze, listem poleconym.

Jeszcze raz w punktach, co ma zwierać skarga

  1. Słowo skarga w tytule maila
  2. Jednoznaczne wskazanie gdzie, skąd i kiedy śmierdziało
  3. Podpis – Imię, Nazwisko, adres

Szablon emaila:

Kliknij na ten link by otworzyć domyślnego klienta poczty elektronicznej i zacząć pisać właściwego emaila (razem z kopią do Czystego Radiowa).

Czemu nie zgłaszać gdzie indziej?

Wielu z Was zgłasza smród bezpośrednio na infolinii miejskiej 19115. Naszym zdaniem nie ma to sensu. Z historii zgłoszeń w latach 2013-2018 wiemy, że nie działa to jak powinno. Wielokrotnie mieszkańcy nam raportowali, że po zgłoszeniu na 19115 smrodu z MPO przyjeżdżał wóz z MPWiK by czyścić studzienki i kanały. Najwyraźniej celowo była zmieniana kwalifikacja zgłoszenia, by w statystykach nie było zgłoszeń dotyczących smrodu.